Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Bartłomiej Drągowski?

Niezależnie od tego, czy piłkarska reprezentacja Polski przeżywała lepsze, czy gorsze momenty to każdy kolejny selekcjoner jednego mógł być pewny. Jeśli chodzi o obsadę bramki w naszej kadrze zawsze panował kłopot bogactwa. Jan Tomaszewski, Jerzy Dudek, Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny. Wobec urazu tego ostatniego na treningu przed niedawnym meczem ligowym otwiera się szansa przed Bartłomiejem Drągowskim.

W jakim klubie gra Bartłomiej Drągowski?

Z chwilą objęcia piłkarskiej reprezentacji Polski przez Fernando Santosa, doświadczony portugalski szkoleniowiec zapowiedział, że „jedynką” w bramce Polski za jego kadencji będzie Wojciech Szczęsny. Jak się okazuje Santos nie rzuca słów na wiatr. W pierwszych meczach el. Euro 2024 to właśnie bramkarz Juventusu Turyn był pierwszym wyborem, jeśli chodzi o obsadę bramki u Portugalczyka. O rolę zmiennika walczyli Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski. Ostatnie dni przynoszą jednak sensacyjne informacje. Wobec kontuzji Szczęsnego na treningu przed ostatnim meczem ligowym, Santos stanie przed niełatwym wyborem. Skorupski czy Drągowski. Obaj udowodnili, że w trudnych momentach mogą godnie zastąpić bramkarza „Starej Damy”. Dla Drągowskiego może to być przełomowy moment, jeśli chodzi o jego karierę. 26-latek, który w reprezentacji Polski zadebiutował 7 października 2020 roku za kadencji Jerzego Brzęczka w towarzyskim meczu z Finlandią. Potem było jeszcze spotkanie Ligi Narodów z Belgią 8 czerwca 2022 roku. Mecze w reprezentacji to jedno, ale Drągowski otworzył jakiś czas temu nowy rozdział w piłce klubowej. 10 sierpnia 2022 podpisał kontrakt ze Spezią Calcio. Umowa do 30 czerwca 2025 ma mu zagwarantować stabilizację, a przede wszystkim regularność, jeśli chodzi o powołania do kadry. 

Bartłomiej Drągowski – pozycja i transfery.

Bartłomiej Drągowski w Ekstraklasie zadebiutował 27 maja 2014 w meczu z Koroną Kielce. Dobra postawa w bramce „Jagi” zaowocowała pierwszym zagranicznym transferem. Wybór padł na Fiorentinę, do której przeszedł w lipcu 2016 roku za 2,5 miliona euro. Drągowski we Florencji podpisał co prawda umowę do 2022 roku, ale w trakcie jej trwania, konkretnie w 2019 roku, za 1,5 miliona euro na zasadzie wypożyczenia trafił do Empoli. W jego barwach rozegrał 14 meczów. Po krótkiej przygodzie w Empoli został pierwszym bramkarzem Fiorentiny. Jak się okazało nie była, to ostatnia zmiana otoczenia przez Drągowskiego. 10 sierpnia 2022 roku za 6 milionów euro przeniósł się z Fiorentiny do Spezii Calcio. 

Gdzie grał Bartłomiej Drągowski?

Podczas 9-letniej klubowej kariery Bartłomieja Drągowskiego mieliśmy okazję widzieć w barwach takich drużyn, jak: – Jagiellonia Białystok (69 meczów) – Fiorentina (86 meczów) – Empoli (14 meczów) – Spezia Calcio (37 meczów – nadal). 

Kluby Bartłomieja Drągowskiego. 

– Jagiellonia Białystok

– Fiorentina 

– Empoli 

– Spezia Calcio

https://gotowinasport.sts.pl/pilka-nozna/bartlomiej-dragowski-pilkarzem-spezia-calcio/

Sprawdź również