Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Kamil Glik?

Gdzie i na jakiej pozycji gra Kamil Glik?

Kamil Glik to lider reprezentacji Polski. Mimo swojego wieku wciąż cieszy się uznaniem klubów, których barwy reprezentuje. Obecnie gra dla drugoligowego włoskiego Benevento. Jak tam sobie radzi i co trzeba wiedzieć o tym zespole?

W jakim klubie gra Kamil Glik?

Od lata 2020 roku Polak występuje we włoskim Benevento Calcio. W pierwszym sezonie był kluczowym obrońcą drużyny, grając w każdym meczu – poza tymi, gdzie pauzował za kartki. Kilka razy był nawet kapitanem zespołu. Do “Stregonich” przychodził mając już 32 lata na karku, ale cieszył się renomą wypracowaną w Italii podczas swojej wcześniejszej przygody w Torino.

Po spadku do Serie B nadal był podstawowym zawodnikiem, choć występów zaliczył mniej – głównie z powodu kontuzji. Teraz Glik szykuje się do trzeciego sezonu w Benevento. Będzie chciał pomóc drużynie wrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Kamil Glik – pozycja i zarobki w Benevento

Polak przez dwa sezony w klubie rozegrał 65 spotkań, zdobywając 2 bramki i 1 asystę. Występuje tam z numerem 15, który na plecach ma także w reprezentacji biało-czerwonych. Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju zawodnik to typowy środkowy obrońca. Twardy, wysoki, silny, nieustępliwy. W swojej grze cechuje go prostota i minimalizm, ale zarazem charakter i wysoka skuteczność.

Zarobki Kamila Glika doskonale oddają szacunek, jakim darzą go włodarze Benevento. 34-latek mimo swojego wieku zarabia zdecydowanie najwięcej w zespole, czyli ok. 3,5 mln euro rocznie. Tylko jeden zawodnik w drużynie inkasuje więcej niż połowę z tego, co wpada na konto bankowe polskiego stopera.

Gdzie grał Kamil Glik?

Etatowy reprezentant Polski najbardziej kojarzony jest z futbolem we Włoszech. Na półwyspie Apenińskim spędził łącznie 8 lat, a okres ten wciąż przecież trwa. Zaczął w Palermo, potem pół roku zagrał w Bari, ale swój złoty okres przeżywał w Torino. Dorobił się tam nawet opaski kapitana i szacunku w całym Turynie – rzecz jasna poza częścią wspierającą Juventus.

W 2016 roku wypromowanego Glika postanowiło ściągnąć Monaco. Tam Polak ponownie dołączył do grona liderów, a jego dobra gra przyczyniła się do zdobycia w 2017 roku mistrzostwa Francji przez klub z Księstwa. Niedziwne, że gdy po czterech sezonach Glik opuszczał Monaco, robił to jako kapitan.

Co ciekawe, Glik w młodych latach zaliczył… 1,5-roczny epizod w Realu Madryt. Co prawda Polak nie był nawet w rezerwach, lecz w zespole C, jednak w jego CV nazwa “Królewskich” widnieje dumnie i wyraźnie.

Kluby Kamila Glika

MOSIR Jastrzębie-Zdrój
WSP Wodzisław Śląski (2000-05)
Silesia Lubomia (2005-06)
UD Horadada (Hiszpania, 2006-07)
Real Madryt C (Hiszpania, 2007-08)
Piast Gliwice (2008-10)
Palermo (Włochy, 2010-11)
Bari (Włochy, 2011, wyp.)
Torino (Włochy, 2011-16)
Monaco (Francja, 2016-20)
Benevento (Włochy, 2020-?)

Sprawdź również