Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Kamil Grabara?

Kamil Grabara

Znany z krnąbrnego charakteru okazywanego w internetowych dyskusjach Kamil Grabara w końcu znalazł swoje miejsce na ziemi. Świetnie spisuje się w lidze duńskiej, co zaprowadziło go do seniorskiej reprezentacji Polski. Co można powiedzieć o pozycji Grabary w jego klubie?

W jakim klubie gra Kamil Grabara?

W zeszłym roku duńska Kopenhaga wyłożyła na stół 3,5 mln euro, ściągając do siebie bramkarza Liverpoolu. Grabara nigdy nie wystąpił w Ekstraklasie, gdyż Ruch Chorzów opuścił mając 17 lat. Określano go mianem wielkiego talentu i udowadnia to obecnie w silnym zespole. W pierwszym sezonie w Danii zachował 23 czyste konta w 44 meczach i pobił rekord w liczbie minut bez straty gola! Nie mogło się to zakończyć inaczej niż powołaniem do kadry.

Kamil Grabara – pozycja i zarobki w Kopenhadze

23-letni dziś Grabara to golkiper z wielkim potencjałem. Jest bardzo wysoki, bo mierzy aż 195 cm wzrostu. Jego warunki fizyczne przykuwały uwagę już od młodych lat, co podkreślali także pierwsi trenerzy bramkarza. Oprócz tego mowa o zawodniku, który rzadko odczuwa stres, a już na pewno nie da się mu paraliżować. Grabara jest niezwykle pewny siebie, inteligentny oraz może poszczycić się ponadprzeciętnym refleksem, choć we wcześniejszych klubach potrafił przytrafić się mu przysłowiowy “babol”.

W swoim klubie Grabara występuje rzecz jasna z jedynką na plecach i także ten numer miał podczas swojego reprezentacyjnego debiutu. Nie ma natomiast wiarygodnych informacji na temat pensji, którą otrzymuje w Kopenhadze. Można zakładać, że jest to kwota oscylująca w okolicach 0,5 mln euro rocznie.

Gdzie grał Kamil Grabara?

Grabara to wychowanek Wawelu Wirek, klubu z Rudy Śląskiej. Stamtąd wziął go do siebie Stadion Śląski Chorzów, a potem słynny Ruch, gdzie bramkarz zaczął grywać w drużynie rezerw. Przy Cichej wypatrzyli go skauci Liverpoolu i finalnie angielski klub kupił go w styczniu 2016 roku. W ekipie “The Reds” Polak nigdy nie zadebiutował, co najwyżej siedział na ławce. Dobrze natomiast spisywał się w trakcie wypożyczeń do drugiej ligi angielskiej i Danii. Poskutkowało to wreszcie transferem do całkiem mocnej Kopenhagi.

Kluby Grabary

Wawel Wirek (2006-11)
Stadion Śląski Chorzów (2011-12)
Ruch Chorzów (2012-16)
Liverpool (Anglia, 2016-21)
Aarhus (Dania, 2019 wyp.)
Huddersfield (Anglia, 2019-20 wyp.)
Aarhus (Dania, 2020-21 wyp.)
Kopenhaga (2021-?)

Sprawdź również