Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Kamil Grosicki?

Kamil Grosicki

Po krótkim rozbracie z kadrą Kamil Grosicki wrócił na poletko reprezentacji. “Grosik” ustabilizował także swoją sytuację klubową i kosztem gry w słabszym zespole wrócił do polskiej Ekstraklasy. Jak doświadczony zawodnik radzi sobie w rodzimej lidze?

W jakim klubie gra Kamil Grosicki?

“Grosik” wrócił do klubu, w którym się wychował. Nie było więc innej możliwości niż powrót do rodzimego Szczecina i gra dla tamtejszej Pogoni. Piłkarz powrócił do tego zespołu po 14 latach, w trakcie których zdążył pograć w Szwajcarii, Turcji, Francji czy Anglii.

Grosicki miał być brakującym elementem “Portowców” w walce o trofea. Choć Pogoń od jakiegoś czasu jest prezentowana jako wzorcowy w Polsce klub, gablota na puchary nadal stoi pusta. “Turbogrosik” z marszu stał się podstawowym piłkarzem zespołu i jego motorem napędowym, ale nie udało mu się dźwignąć szczecinian wyżej niż najniższy stopień podium. Mimo tego do jego gry nie można się przyczepić, czego dowodem jest to, że Grosicki ponownie trafił do reprezentacji. Już nie jako gracz podstawowy, ale jednak.

Kamil Grosicki – pozycja i zarobki w Pogoni Szczecin

34-latek w swojej bujnej karierze znany był ze swoich brawurowych rajdów po skrzydle. Właściwie obojętne mu było, czy występował z lewej czy prawej strony. Ważne, aby miał gdzie się rozpędzić i “wypuścić” piłkę. W najlepszym okresie jego sprinty napędzały kolejne akcje reprezentacji, choć trzeba przyznać, że w tym wszystkim “Grosik” jest dość prosty, przez co czasem zbyt przewidywalny. Często miał też problemy kondycyjne, by zagrać pełne 90 minut.

Oczywistym stało się, że nawet mimo 33 lat w momencie transferu Grosicki zarobi w Pogoni wielkie jak na Ekstraklasę pieniądze. Mówi się, że rocznie na jego konto wpływa ok. 2 mln złotych, czyli w przeliczeniu po aktualnym kursie jakieś 430 tys. euro. Zarobki Kamila Grosickiego są rzecz jasna największe w Pogoni i jedne z największych w Polsce.

Gdzie grał Kamil Grosicki?

“Grosik” w świat futbolu wszedł w barwach Pogoni Szczecin, ale szybko jego talent wypatrzyła Legia Warszawa. W drużynie “Wojskowych” długo jednak nie pograł i po wypożyczeniu do szwajcarskiego Sionu trafił do Jagiellonii Białystok, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. To właśnie z Podlasia Grosicki na poważnie wyruszył na europejskie wojaże.

Kluby Kamila Grosickiego

Pogoń Szczecin (do 2007)
Legia Warszawa (2007-2009)
Sion (Szwajcaria, 2008, wyp.)
Jagiellonia Białystok (2009-11)
Sivasspor (Turcja, 2011-14)
Stade Rennes (Francja, 2014-17)
Hull City (Anglia, 2017-20)
West Bromwich Albion (Anglia, 2020-21)
Pogoń Szczecin (2021-?)

Sprawdź również