Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Karol Linetty?

Gdzie i na jakiej pozycji gra Karol Linetty?

Trzeba otwarcie przyznać, że Karol Linetty furory w kadrze nie robi. We włoskiej Serie A liczba jego występów rośnie jednak regularnie, nawet jeśli jego wartość w ostatnich sezonach raczej spadała. Jak w swojej drużynie radzi sobie ten piłkarz?

W jakim klubie gra Karol Linetty?

Po całkiem niezłym okresie w Sampdorii Genua Linetty przeniósł się do Torino. Turyńczycy zapłacili za niego 7,5 mln euro i całkiem dużo po nim oczekiwali. Niestety, ale po obiecujących początkach sytuacja Polaka w drużynie nie jest już taka dobra. W rundzie jesiennej minionych rozgrywek grał regularnie. Nie zawsze w wyjściowej jedenastce, ale do 13. kolejki zawsze pojawiał się na boisku.

Potem jednak trafił na ławkę. W styczniu Torino zatrudniło nowego trenera i łącznie w pozostałych meczach polski zawodnik pojawił się na murawie tylko trzykrotnie. To nie jest dobry znak dla Linettego, w przypadku którego nie można wykluczyć żadnego scenariusza dotyczącego przyszłości.

Karol Linetty – pozycja i zarobki w Torino

27-letni zawodnik występuje w środku pola. Właściwie nie ma tam określonej konkretnej pozycji, bo może zagrać zarówno jako piłkarz bardziej defensywny, jak i ten ustawiony za plecami napastnika. Tak też działo się w Torino w tym sezonie, gdzie Linetty dość często występował jako “dziesiątka”, choć poza dwoma asystami nie udało mu się nic “wrzucić do sieci”.

Ściągając do siebie Linettego, Torino pokładało w nim duże nadzieje. Dlatego też zaoferowało Polakowi kontrakt opiewający na pokaźną sumę wynoszącą około 1,5 mln euro. 27-letni zawodnik występuje z numerem 77 na koszulce.

Gdzie grał Karol Linetty?

Środkowy pomocnik to typowy przykład wielkopolskiego talentu, który prędzej czy później zostaje wypatrzony przez Lecha Poznań. W “Kolejorzu” Linetty nabrał odpowiednich szlifów, by w 2016 roku – mając 21 lat – wyjechać do Sampdorii. Tam spisywał się różnie – raz lepiej, raz gorzej, ale kilka razy zdarzyło mu się nawet ubrać opaskę kapitana! Po czterech latach 7,5 mln euro zapłaciło za niego Torino, ale jak na razie nikt nie może być z tego transferu specjalnie zadowolony. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 2024 roku.

Kluby Linettego

  • Sokół Damasławek (do 2006)
  • Lech Poznań (2006-16)
  • Sampdoria (Włochy, 2016-20)
  • Torino (Włochy, 2020-?)

Sprawdź również