Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Matty Cash?

Matty Cash

Matty Cash to nowa postać w reprezentacji. Urodzony w Anglii zawodnik przywdziewa jednak polskie barwy, gdyż ma matkę znad Wisły, a “Synowie Albionu” nigdy nie robili pod niego podchodów. Co trzeba wiedzieć o Cashu i jego obecnym klubie?

W jakim klubie gra Matty Cash?

24-letni piłkarz występuje w szeregach Aston Villi, która gra na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Trafił do tej drużyny dwa lata temu, gdy klub z Birmingham zapłacił za niego prawie 16 mln euro. Wcześniej Cash grał przede wszystkim w Nottingham Forest, gdzie zaznajomił się z drugą ligą kraju swojego urodzenia.

Mimo przeskoku do jednej z najlepszych lig świata, Polak od razu stał się podstawowym piłkarzem drużyny. Aston Villa to w swojej lidze średniak, choć krótko po transferze Casha do Birmingham udało mu się rozbić w imponującym stylu Liverpool aż 7:2. “The Villans” to uznany klub na Wyspach, który w swojej historii 7 razy zdobywał mistrzostwo Anglii, a raz sięgnął nawet po Puchar Europy. Obecnie jednak nie ma co liczyć na powrót do lat swojej świetności.

Matty Cash – pozycja i zarobki w Aston Villi

Cash to nowoczesny prawy obrońca, który poza walorami defensywnymi charakteryzuje się także dużym ciągiem na bramkę przeciwnika. Równie dobrze potrafi grać jako prawy wahadłowy, więc pasuje do systemu zarówno z trzema, jak i czterema obrońcami. W Aston Villi okrzyknięto go niedawno “polskim Cafu”, nawiązując do świetnego Brazylijczyka, który grał na tej pozycji.

24-latek przez kibiców “The Villans” został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu w sezonie 2021/22. Ciągle się rozwija, a licznik jego występów na pewno będzie większy niż aktualne 68 meczów, 4 gole i 6 asyst. W Birmingham Cash zarabia ok. 3,38 mln funtów, czyli blisko 4 mln euro.

Gdzie grał Matty Cash?

Reprezentant Polski urodził się i wychował w Anglii, więc rzecz jasna nigdy nie posmakował polskiego futbolu. Wypromował się tak naprawdę w Nottingham Forest, gdzie spędził 6 lat i rozegrał prawie 150 spotkań. “Na salony” wskoczył natomiast w 2020 roku, kiedy blisko 16 mln euro zapłaciła za niego Aston Villa, występująca w Premier League.

Kluby Matty’ego Casha

Wycombe Wanderers (Anglia, 2010-12)
FAB Academy (Anglia, 2013-14)
Nottingham Forest (Anglia, 2014-20)
FC Dag & Red (Anglia, 2016, wyp.)
Aston Villa (Anglia, 2020-?)

Sprawdź również