Wielkie Turnieje

Losowanie eliminacji Ligi Mistrzów: Polskie kluby poznają rywali

Wstęp do losowania eliminacji Ligi Mistrzów

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Był w niej losowany – aktualny mistrz Polski – Raków Częstochowa. Stało się to po tym, jak ekipa Dawida Szwargi wyeliminowała w I rundzie Florę Tallin. Zobacz, na kogo mogli trafić mistrzowie Polski.

Raków Częstochowa i potencjalne starcie z Karabachem Agdam

Po tym, jak Raków Częstochowa w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów poradził sobie z estońską Florą Tallin w kolejnej fazie ekipa z Częstochowy mogła spotkać się z dużo mocniejszymi rywalami. Takimi jak: Galatasaray Stambuł, Łudogorec Razgrad czy Karabach Agdam. Ostatecznie los skojarzył Raków z mistrzem Azerbejdżanu.

Sukcesy Karabachu na arenie międzynarodowej

Karabach Agdam to 10-krotny mistrz Azerbejdżanu, 7-krotny zdobywca pucharu tego kraju. Do tego należy dodać, że Karabach to etatowy uczestnik faz grupowych Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji Europy.

Pozostałe pary drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Raków – Karabach Agdam to nie jedyna ciekawa para II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Interesująco zapowiadają się także pojedynki Żalgirisu Wilno z Galatasaray, Arisu Limassol z BATE Borysów czy Dnipro Dniepropietrowsk z Panathinaikosem.

Oczekiwania i prognozy ekspertów

Trafne jest stwierdzenie, że po reformie tych rozgrywek już na etapie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów nie ma słabych drużyn. Raków jako debiutant w eliminacjach Ligi Mistrzów również musiał się z tym liczyć. Faworytem do awansu do III rundy Ligi Mistrzów jest Karabach Agdam. Raków do tej konfrontacji podejdzie z pozycji underdoga, który w przypadku powodzenia może sporo zyskać!