Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w piłce nożnej: Plan na 2023 i najnowsze informacje

zawodnicy reprezentacji polski w piłce nożnej mężczyzn

Rok 2023 będzie niezwykle intensywny dla reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wszystko toczyć się będzie wokół cyklu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. W związku z tym reprezentacja Polski będzie rozgrywała przede wszystkim mecze eliminacyjne. Do tego dojdą dwa spotkania kontrolne. Zapraszamy do zapoznania się z najbliższymi planami polskiej kadry oraz z kluczowymi informacjami.

Ostatnie występy reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma za sobą udany rok 2022. Najważniejszym wydarzeniem były oczywiście mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Tam Polacy wyszli z trudnej grupy z przyszłymi mistrzami świata Argentyną, a także Meksykiem i Arabią Saudyjską. Ostatecznie w 1/8 finału biało-czerwoni musieli uznać wyższość Francuzów, czyli finalistów turnieju. Do tego Polacy utrzymali się w najwyższej grupie Ligi Narodów. W ostatnich latach nasza reprezentacja z dużą regularnością kwalifikuje się na duże imprezy i brała udział m.in. w: mistrzostwach świata 2018, a także w mistrzostwach Europy w latach 2012, 2016 i 2020. Największy sukces odniosła w 2016 roku, gdy doszła do ćwierćfinału rozgrywek pod wodzą Adama Nawałki.

Plan na 2023 rok

Plany reprezentacji Polski na 2023 rok uwzględniają przede wszystkim mecze eliminacji Mistrzostw Europy 2024 i ewentualne przygotowania do tej imprezy. To ważny czas ze względu na selekcję zawodników oraz wdrożenie innej, skuteczniejszej taktyki pod okiem nowego selekcjonera Fernando Santosa z Portugalii. W 2023 roku biało-czerwoni rozegrają osiem meczów eliminacyjnych, a cykl rozpoczną pod koniec marca. Wówczas zagrają na wyjeździe z Czechami i u siebie z Albanią. Poza meczami eliminacyjnymi Polaków czekają jeszcze dwa mecze towarzyskie kolejno w czerwcu i listopadzie. Przeciwników poznamy w najbliższych tygodniach.

Szczegółowy harmonogram gier Polaków w 2023 roku

24.03.2023 – el. ME: Czechy – Polska

27.03.2023 – el. ME: Polska – Albania

17.06.2023 – mecz towarzyski

20.06.2023 – el. ME: Mołdawia – Polska

07.09.2023 – el. ME: Polska – Wyspy Owcze

10.09.2023 – el. ME: Albania – Polska

12.10.2023 – el. ME: Wyspy Owcze – Polska

15.10.2023 – el. ME: Polska – Mołdawia

17.11.2023 – el. ME: Polska – Czechy

20.11.2023 – mecz towarzyski

Nowy trener i nowe nadzieje

W tym roku doszło do kluczowej zmiany w reprezentacji Polski. Nowym selekcjonerem został Portugalczyk Fernando Santos, który na tym stanowisku zastąpił Czesława Michniewicza. Ma to przynieść poprawę jakości w grze naszej reprezentacji, a także sprawić, że będziemy osiągać większe sukcesy. Filarami reprezentacji powinni zostać m.in.: Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, czy też Wojciech Szczęsny. Tradycyjnie czekamy na pojawienie się nowych talentów i wystrzał ich formy. Warto śledzić powołania wysyłane przez Fernando Santosa. Razem z nim pojawiły się nowe nadzieje wśród kibiców reprezentacji Polski.

Gdzie śledzić informacje dotyczące reprezentacji Polski?

Jeżeli interesuje Cię piłka nożna, to informacje o reprezentacji Polski można śledzić na portalach sportowych takich jak m.in. Gotowi Na Sport. Dobrym wyborem są także oficjalne konta Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli kanały Łączy Nas Piłka na Twitterze, YouTube i Facebooku. Ponadto rekomendujemy zaglądanie na media społecznościowe swoich ulubionych piłkarzy. To tam znajdziemy najwięcej informacji z ich życia prywatnego, a także smaczków dotyczących ewentualnych transferów.

Sprawdź również