Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Wojciech Szczęsny?

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny to jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Jego nazwisko uchodzi za solidną markę w Europie. Nie może dziwić, że to właśnie “Szczena” został wybrany jako następca legendarnego Gianluigiego Buffona. Co to oznacza?

W jakim klubie gra Wojciech Szczęsny?

Od pięciu lat Wojciech Szczęsny reprezentuje barwy Juventusu. To jeden z największych klubów we Włoszech, z którym Polak zdobył m.in. trzy mistrzostwa Włoch. Jego transfer do “Starej Damy” nie był pierwszym lepszym ruchem. Turyńczycy bowiem szukali następcy do legendy klubu, Włoch i w ogóle całego futbolu – słynnego Gianluigiego Buffona. Były w stosunku do “Szczeny” pewne wątpliwości, słabsze okresy, ale liczba jego występów stoi obecnie na 177, przy czym odnotował on 69 czystych kontach.

Wojciech Szczęsny – pozycja i zarobki

Polak jest bramkarzem, co w przypadku rodziny Szczęsnych jest aspektem rodzinnym. Jego ojciec, Maciej, również był golkiperem. Nigdy co prawda z kraju nie wyjechał, ale zdobył wiele trofeów na krajowym podwórku. Wojciech Szczęsny jest także bramkarzem Reprezentacji Polski, ale występów zaliczył tylko 8. W porównaniu z nim jego syn osiągnął zdecydowanie więcej. Choć trzeba przyznać, że w wielu spotkaniach w barwach biało-czerwonych zdarzało mu się zawodzić.

Wojciech Szczęsny jest także jednym z najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Juventus to najlepiej płacący klub Włoch, a golkiper znad Wisły ma tam niezłą pozycją. Dlatego zarabia tam rocznie aż 12 mln euro brutto, co jest jedną z najwyższych pensji w zespole “Starej Damy”.

Gdzie grał Wojciech Szczęsny?

“Szczena”, tak jak i jego ojciec, był w Legii Warszawa, ale nigdy nie trafił do drużyny seniorów. W młodym wieku wyjechał za granicę i szkolił się w Anglii. Był piłkarzem Arsenalu, gdzie w pewnym momencie rywalizował ze swoim rodakiem – Łukaszem Fabiańskim. Z czasem jednak “Kanonierzy” zaczęli stawiać na inne opcje w bramce, więc Szczęsny powędrował na wypożyczenie do Romy.

Tam prezentował się kapitalnie. Na ławce posadził Alissona Beckera, który obecnie jest gwiazdą Liverpoolu. Po dwóch latach w Rzymie kupił go Juventus. Turyńczycy zapłacili wcale niedużo, bo 18 mln euro.

Kluby Wojciecha Szczęsnego

Agrykola Warszawa (2004-05)
Legia Warszawa (2005)
Arsenal (Anglia, 2006-17)
Brentford (Anglia, 2009-10 wyp.)
Roma (Włochy, 2015-17 wyp.)
Juventus (Włochy, 2017-?)

Sprawdź również