Euro 2024

Przygotowania Probierza do baraży o Euro 2024

Przygotowania Probierza do baraży o Euro 2024

Jak wyglądają przygotowania Reprezentacji Polski do baraży o Euro 2024?

Za oknami zima, a w gabinetach najważniejszych osób w Polskim Związku Piłki Nożnej atmosfera gorąca jak w środku upalnego lata. Nic dziwnego. Selekcjonerowi reprezentacji Polski, Michałowi Probierzowi, i osobom decyzyjnym w PZPN, głowę zaprzątają przygotowania do baraży Euro 2024. Zobaczmy, jak reprezentacja Polski zamierza się przygotować do najważniejszej batalii o miejsce na Euro 2024. Losowanie grup Euro 2024 miało miejsce 2 grudnia 2023 roku w Hamburgu. Natomiast mistrzostwa Europy rozpoczną się 14 czerwca.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi mediom przez PZPN i samego selekcjonera reprezentacji Polski, Michała Probierza zgrupowanie kadry przed najważniejszym dwumeczem decydującym o awansie na Euro 2024 ma się rozpocząć w Warszawie 18 marca. Trzy dni później, Polacy w półfinale baraży zagrają na PGE Narodowym w Warszawie. Selekcjoner Michał Probierz i jego sztab szkoleniowy wiedzą, że czasu na przygotowanie jest naprawdę niewiele. W związku z tym postanowili opracować plan przygotowań na baraże. Szczególne miejsce w nim zajmuje osoba Karola Świderskiego. Zawodnik Charlotte FC może być tajną bronią Polaków na baraże. Dlatego selekcjoner udał się do USA, aby porozmawiać z osobami decyzyjnymi w Charlotte o wcześniejszym przylocie Świderskiego na zgrupowanie kadry. Sprawa jest w toku z widokami na pomyślne rozwiązanie.

Kiedy baraże o Euro 2024?

Zanim o tym, kiedy odbędą się baraże o Euro 2024, przypomnijmy, że reprezentacja Polski znalazła się w nich w następujących okolicznościach. Polacy po zakończeniu eliminacji do mistrzostw Europy w swojej grupie zajęli 3. miejsce, za Albanią i Czechami. Jak wiemy awans na Euro 2024 uzyskują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W związku z tym Polaków czekają baraże Euro 2024. Biało-czerwoni dostali szansę udziału w nich, dlatego, że w Lidze Narodów w swojej grupie Dywizji A zajmują 3. miejsce. Dodajmy w tym miejscu, że baraże o Euro 2024 odbędą się 24 marca (półfinały) i 29 marca (finały). Reprezentacja Polski w półfinale baraży zagra u siebie – w Warszawie. Ewentualny finał podopieczni Michała Probierza zagrają na wyjeździe.

Z kim zagra Polska w barażach o Euro 2024?

24 i 29 marca – to są dwie kluczowe daty w kontekście walki reprezentacji Polski o awans na Euro 2024. Wiemy już, że w marcowych barażach Polacy najpierw zmierzą się 24 marca w półfinale z Estonią. Obie drużyny zmierzą się na PGE Narodowym w Warszawie. Wierzymy, że nasza kadra pokona Estonię. Jeśli tak się stanie, to wówczas w finale baraży zagra Polska i tryumfator drugiego półfinału na „polskiej” ścieżce barażowej. Są na niej Walia i Finlandia. Gospodarzem finału barażu będzie właśnie ktoś z dwójki Walia/Finlandia. A już w czerwcu wrócimy od fazy grupowej, gdzie Polska zmierzy sie potencjalnie w grupie D z Holandią, Austrią i Francją.

Kto zagra w dogrywce o awans na Euro 2024?

Z perspektywy polskiego kibica nas najbardziej interesuje ścieżka barażowa, na której są Polacy. Nie zapominajmy, że w walce o Euro 2024 z baraży są także inne reprezentacje. Między innymi Bośnia i Hercegowina Ukraina. Akurat w tej parze gospodarzem finału będzie Bośnia i Hercegowina lub Ukraina. Ich finałowym rywalem z kolei Izrael/Islandia. W trzeciej parze barażowej w półfinale Gruzja zagra z Luksemburgiem, a Grecja z Kazachstanem. Tutaj gospodarzem finału będzie Gruzja lub Luksemburg.

Sprawdź również