Euro 2024 Reprezentacja Polski

Polska – Estonia – podsumowanie pierwszego meczu baraży o Euro 2024

Polska - Estonia - podsumowanie pierwszego meczu baraży o Euro 2024

Polska – Estonia: Podsumowanie meczu

Plan Polaków na półfinałowy mecz barażowy z Estonią był prosty. Nieważny wynik, nieważny styl, ważne, żeby wygrać. Reprezentacja Polski cel zrealizowała w 100%. Mecz Polska – Estonia od samego początku miał wyraźnego faworyta. Widoczne było to zresztą na murawie. Początek spotkania, zresztą jak i cała pozostała jego część, zdecydowanie należała do Biało-czerwonych. Kwestią czasu było kiedy Polakom uda się przełamać estońską defensywę. W sumie powiodło się to aż pięciokrotnie. Po raz pierwszy ekipa Michała Probierza drogę do bramki gości znalazła w 22. minucie za sprawą Przemysława Frankowskiego. Siedem minut później Estończycy grali już w dziesiątkę, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić obrońca gości, Maksim Paskotsi. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Polacy między 50 a 76 minutą przeprowadzili zmasowaną ofensywę na estońską bramkę. W jej efekcie nasza reprezentacja zdobyła cztery bramki kompletnie pozbawiając rywali szans na udział w finale baraży. Na listę strzelców wpisali się: Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, Sebastian Szymański oraz estoński obrońca Karol Mets, który wpakował piłkę do własnej bramki po znakomitej indywidualnej akcji Nicoli Zalewskiego.

Polska – Walia: zapowiedź meczu

Piłkarska reprezentacja Polski wygrywając z Estonią w półfinale baraży o mistrzostwa Europy jest w połowie drogi na europejski czempionat w Niemczech. Droga tam wiedzie teraz przez Cardiff. Bo to właśnie z Walią przyjdzie Polakom bić się o miejsce wśród 24 reprezentacji na ME.

Walia to rywal, który dobrze kojarzy się piłkarskiej reprezentacji Polski. Do tej pory graliśmy z tym rywalem 10 razy w historii (biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki). Bilans: 7 zw Polski, 2 remisy, 1 porażka.

Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą w Cardiff 25 września 2022 roku przy okazji meczu Ligi Narodów. Spotkanie to okazało się szczęśliwe dla naszej kadry. Polacy wygrali wtedy 1:0 po bramce Karola Świderskiego. Który zawodnik tym razem okaże się bohaterem biało-czerwonych i wprowadzi nas na Euro 2024? Odpowiedź już we wtorek, 26 marca.

Kiedy kolejny mecz polskiej reprezentacji?

Po zwycięstwie nad Estonią Polaków czeka teraz decydujący mecz o awans do finałów mistrzostw Europy. W finale baraży reprezentacja Polski zagra z Walią w Cardiff. Ten mecz zaplanowano na 26 marca. Początek spotkania o 20:45.