Reprezentacja Polski

Polska – Walia – podsumowanie meczu

dwóch zawodników walczących o piłkę

Piłkarska reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra w finałach Mistrzostw Europy. Grupka fanów wspierająca biało-czerwonych na stadionie w Cardiff i miliony fanów przed telewizorami – wszyscy we wtorkowy wieczór, 26 marca, w półfinale baraży przeżyli prawdziwy rollercoster emocji. Zarówno Walia jak i Polska wiedziały, jaki ciężar gatunkowy ma ten mecz. Każdy, nawet najmniejszy błąd, mógł oznaczać koniec marzeń o awansie na Euro 2024. Oba zespoły skupiały się głównie na zabezpieczeniu dostępu do swojej bramki, licząc na kontrataki.

Podsumowanie meczu Polska – Walia

W trakcie spotkania gospodarze jak i podopieczni Michała Probierza mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia, jednak koniec końców z każdej z tych sytuacji górą wychodzili bramkarze. W regulaminowym czasie gry i dogrywce wynik nie uległ zmianie. O tym, kto będzie ostatnim, 24 uczestnikiem, tegorocznych ME w Niemczech miały zadecydować rzuty karne.

W konkursie „11” lepiej próbę nerwów wytrzymali Polacy bezbłędnie wykonując swoje próby. Pomylili się za to Walijczycy, a konkretnie Daniel James. Rzut karny wykonywany przez pomocnika Leeds United obronił Wojciech Szczęsny.

Co dalej z Polską na euro 2024

Po zwycięstwie w finale baraży Polskę ogarnęła euforia. Co zrozumiałe teraz jest czas na zasłużone świętowanie, ale wkrótce rozpoczną się przygotowania pt. „Misja Euro 2024”. Od końca 2023 roku było wiadomo, że zwycięzca ścieżki barażowej A, w tym przypadku Polska, na Mistrzostwach Europy w Niemczech trafi do grupy D. Tam biało-czerwoni zmierzą się z Holandią, Austrią i Francją.

Faza grupowa na Euro 2024

Eliminacje i baraże Euro 2024 to już historia. Mistrzostwa Europy w Niemczech wystartują 14 czerwca i potrwają do 14 lipca. Nadchodzący turniej będzie inny od tych, które znaliśmy do tej pory. Zmieni się formuła całej imprezy. W grze o mistrzostwo Starego Kontynentu są nie jak do tej pory 16, tylko 24 reprezentacje. Faza grupowa Euro 2024 potrwa od 14 do 26 czerwca.

Terminy meczów Polaków na Euro 2024:

  • 16 czerwca Polska – Holandia (Hamburg) 15:00
  • 21 czerwca Polska – Austria (Berlin) 18:00
  • 25 czerwca Francja – Polska (Dortmund) 18:00

Sprawdź również