Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Arkadiusz Milik?

Gdzie i na jakiej pozycji gra Arkadiusz Milik?

Urodzony w Tychach Arkadiusz Milik w reprezentacji gra już od dekady. Nie zawsze dawał jej oczekiwaną jakość, a w karierze często przeszkadzają mu kontuzje. Mimo tego w swoim obecnym klubie cieszy się wielkim uznaniem. Jak radzi sobie we Francji Arkadiusz Milik?

W jakim klubie gra Arkadiusz Milik?

Od początku zeszłego roku Arkadiusz Milik gra w Olympique Marsylia. To uznany francuski klub z bogatą historią i wieloma trofeami na koncie. Polak co prawda jeszcze żadnego z nim nie zdobył, ale kto wie, jaka czeka go tam przyszłość. OM bardzo sobie ceni jego usługi. Francuski klub początkowo tylko zapłacił za wypożyczenie zawodnika Napoli, ale formalnie od 1 lipca Milik zostanie pełnoprawnym graczem Olympique. Marsylczycy zapłacą za niego 12 mln euro.

Arkadiusz Milik – pozycja i zarobki w Olympique Marsylia

Jak doskonale wiadomo, Milik to napastnik dysponujący świetnie ułożoną lewą nogą. Niejeden bramkarz przekonał się już o tym, jak kapitalnie wychowanek Rozwoju Katowice potrafi przymierzyć nią zza pola karnego. Choć zdarzają się 28-latkowi słabsze występy, a wiele z nich zabrała kontuzja, jego liczby w Olympique są bardzo dobre. Jak na razie Milik zagrał dla drużyny 53 razy, zdobywając 30 bramek i notując 3 asysty. Warto dodać, że nie zawsze miał po drodze z trenerem Jorge Sampaolim.

Mierzący 186 cm snajper jest ceniony przez Olympique, co pokazują także jego zarobki. Jak wiadomo, we Francji najwięcej inkasują piłkarze PSG, ale mimo tego Arkadiusz Milik i tak jest 20. najlepiej opłacanym zawodnikiem Ligue 1. Przed nim znajduje się… 16 graczy z Paryża. Średnia miesięczna pensja w Marsylii wynosi zdaniem francuskich mediów 200 tys. euro, a Milik zarabia aż 450 tys. Daje to kwotę o wysokości 5,4 mln euro wpływającą na konto Polaka rocznie.

Gdzie grał Arkadiusz Milik?

Choć mowa o piłkarzu urodzonym w Tychach, pierwsze kroki stawiał on w słynącym ze szkolenia młodzieży Rozwoju Katowice. To tam wypatrzył go szukający śląskich talentów Górnik Zabrze. Milik w dorosłej piłce zaistniał pod wodzą trenera Adama Nawałki, co poskutkowało transferem do Bundesligi, do Bayeru Leverkusen.

Niemiec jednak nie podbił, a swoją prawdziwą jakość pokazał w Ajaksie Amsterdam. Najwięcej czasu spędził jednak w Napoli, które zapłaciło za niego aż 32 mln euro. We Włoszech miał momenty lepsze i gorsze, dlatego na początku 2021 roku zdecydowano się oddać go do Marsylii.

Kluby Arkadiusza Milika

Rozwój Katowice (2000-11)
Górnik Zabrze (2011-13)
Bayer Leverkusen (Niemcy, 2013-15)
Augsburg (Niemcy, 2013-14 wyp.)
Ajax Amsterdam (Holandia, 2014-15 wyp., 2015-16)
Napoli (Włochy, 2016-21)
Olympique Marsylia (Francja, 2021-22 wyp., 2022-?)

Sprawdź również