Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Jacek Góralski?

Jacek Góralski

Nikt nie ukrywa, że Jacek Góralski nie należy do wirtuozów futbolu. To “zadaniowiec”, człowiek od brudnej roboty, który swoją bezpardonowością zyskuje sobie uznanie w kolejnych klubach. Dzięki temu od nowego sezonu zagra w Bundeslidze. Czego można się tam po nim spodziewać?

W jakim klubie gra Jacek Góralski?

Po 2,5 roku w Kazachstanie Jacek Góralski zagra w Bundeslidze. Od nowego sezonu będzie reprezentował barwy VfL Bochum, czyli klubu, który będzie jednym z kandydatów do spadku. Dla tej drużyny będzie to drugi z rzędu sezon na najwyższym szczeblu, a zadaniem Polaka będzie pomoc w utrzymaniu.

W Bochum nie ma szczególnych gwiazd, ale na jego pozycji jest kilku ciekawych w skali zespołu graczy. “Góral” będzie więc musiał poradzić sobie z piłkarzami znającymi klimat Bundesligi, choć jeśli chodzi o waleczność, nikt nie będzie mógł się z nim równać. Tego będą oczekiwać po nim jego nowi pracodawcy.

Jacek Góralski – pozycja i zarobki

29-letni zawodnik występuje na pozycji środkowego pomocnika. Jest to jednak piłkarz dość słaby technicznie i chaotyczny w ofensywie. Jego atuty dotyczą przede wszystkim destrukcji, bo w tych aspektach mało kto potrafi Góralskiemu dorównać. To piłkarz odważny, twardy i agresywny. Czasem co prawda przesadza w swoich wejściach i “zaostrzaniu” gry, ale takie elementy też są potrzebne różnym drużynom.

Jeszcze nie wiadomo, ile będzie zarabiał w Niemczech “Góral”. Po awansie pensje w zespole poszły na pewno nieco w górę, bo w 2. Bundeslidze Bochum raczej nie płaciło graczom więcej niż milion euro rocznie – a średnia oczywiście była dużo niższa. Jeśli zaś chodzi o zarobki Jacka Góralskiego w Kazachstanie, mówiło się o kilku milionach złotych rocznie.

Gdzie grał Jacek Góralski?

Jako że mowa o piłkarzu urodzonym w Bydgoszczy, wieku juniorskiego nie mógł on spędzić w innym klubie niż Zawisza. W seniorach jednak nie udało mu się przebić, dlatego jako 18-latek opuścił zespół na rzecz mniej znanych marek. Szansę dała mu pierwszoligowa Wisła Płock, z której “Góral” dostał się do Jagielloni Białystok, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie.

Po dwóch sezonach pomocnik opuścił Polskę na rzecz największej siły Bułgarii, Łudogorca Razgrad, z którym sięgał po krajowe trofea i grał w europejskich pucharach. Na początku 2020 roku Góralski zdecydował się na nieco egzotyki i za milion euro przeniósł się do Kazachstanu, by reprezentować Kajrat Ałmaty. W klubie był bardzo ceniony, dlatego od jakiegoś czasu był tam kapitanem.

Kluby Góralskiego

Zawisza Bydgoszcz (do 2011)
Victoria Koronowo (2011)
Błękitni Gąbin (2011)
Wisła Płock (2011-15)
Jagiellonia Białystok (2015-17)
Łudogorec Razgrad (Bułgaria, 2017-20)
Kajrat Ałmaty (Kazachstan, 2020-22)
Bochum (Niemcy, 2022-?)

Sprawdź również