Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Krzysztof Piątek?

Krzysztof Piątek

Aktualnie trudno stwierdzić, czyim piłkarzem jest Krzysztof Piątek. Ostatnie miesiące “El Pistolero” spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie, która finalnie nie chce go jednak wykupić. Ogólnie zaś jest to zawodnik Herthy Berlin, lecz ta… chciałaby się najchętniej go pozbyć. Jak więc wygląda sytuacja klubowa Piątka?

W jakim klubie gra Krzysztof Piątek?

Miniony sezon Piątek spędził w dwóch drużynach. Jesienią reprezentował Herthę Berlin, a wiosną został wypożyczony do Fiorentiny. Teraz jednak nie wiadomo, jakie barwy będzie przywdziewał Polak w kolejnej edycji rozgrywek klubowych, bo ani jedni, ani drudzy nie kwapią się, by łożyć na jego zatrudnienie. Może więc znajdzie się ktoś trzeci?

Piątek do Herthy przybył w styczniu 2020 roku, będąc drugim najdroższym piłkarzem w historii “Starej Damy”, a zarazem jednym z wielkich transferów ery nowego inwestora. Jednak poza pojedynczymi przebłyskami nigdy nie pokazał w Berlinie niczego specjalnego, co było po części winą samej jakości “Piony”, jak i totalnego chaosu panującego w Hercie. Po słabej jesieni 2021 roku bez żalu wypożyczono go do Fiorentiny.

Tam początek miał bardzo mocny i szybko strzelił dla “Violi” 6 goli. Potem jednak zaciął się i stracił miejsce w podstawowym składzie. We Florencji może i byliby skłonni zatrzymać Piątka na stałe, ale Hertha oczekuje ok. 15 mln euro. Włochom nie widzi się, by tyle płacić za Polaka. Jeśli Niemcy obniżą kwotę, być może Fiorentina zmieni swoje zdanie.

Krzysztof Piątek – zarobki i pozycja w Hercie Berlin

“El Pistolero” swój przydomek zyskał podczas gry we Włoszech, gdy jako napastnik Genoi i Milanu potrafił zdobywać mnóstwo bramek. To klasyczna dziewiątka, lis pola karnego i piłkarz bardzo pazerny na gole. Jest przy tym jednak dość ograniczony technicznie, przez co w dużym stopniu jest uzależniony od swoich partnerów.

W Hercie Piątek jest najlepiej zarabiającym piłkarzem. Z jednej strony pokazuje to, jak wielkie nadzieje w nim pokładano, z drugiej – że “Stara Dama” nie najlepiej dysponowała zyskaną dzięki inwestorowi fortuną. Szacuje się, że zarobki Krzysztofa Piątka wynoszą 4,5-5 mln euro brutto. To także z tego powodu do jego wykupu nie skłania się Fiorentina.

Gdzie grał Krzysztof Piątek?

Urodzony w Dzierżoniowie napastnik pierwsze kroki stawiał w rodzimej Lechii, choć nie mając jeszcze skończonych 18 lat podebrało go Zagłębie Lubin – klub szkolący najlepiej na Dolnym Śląsku. Po kilku latach do siebie postanowiła wziąć go Cracovia, skąd powędrował do Włoch. Nieco to wszystkich zaskoczyło, ale “Piona” zamknął usta krytykom, rozgrywając fenomenalne pół rundy w Genoi. Wtedy ściągnął go do siebie Milan, a jego nazwisko trafiło do szerszej publiki.

Kluby Krzysztofa Piątka

Dziewiątka Dzierżoniów
Lechia Dzierżoniów (2011-13)
Zagłębie Lubin (2013-16)
Cracovia (2016-18)
Genoa (Włochy, 2018)
Milan (Włochy, 2019-20)
Hertha Berlin (Niemcy, 2020-?)
Fiorentina (Włochy, 2022, wyp.)

Sprawdź również