Reprezentacja Polski

Gdzie i na jakiej pozycji gra Łukasz Skorupski?

Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski od lat jest częścią reprezentacji Polski, choć rzadko w niej gra. Mimo dobrych występów w lidze włoskiej, nie ma szans wygryźć ze składu Wojciecha Szczęsnego. Jak wygląda jego kariera na płaszczyźnie klubowej?

W jakim klubie gra Łukasz Skorupski?

Po opuszczeniu Górnego Śląska Łukasz Skorupski trafił do Italii, gdzie przebywa już od 9 lat. Wkrótce “stukną” mu z kolei cztery lata, od kiedy jest piłkarzem Bolonii. Choć nie jest to czołowy klub Serie A, “Skorup” spisuje się w nim kapitalnie i jest jego pewnym punktem. Ma 31 lat na karku, ale “Rossoblu” nie wyobrażają sobie ściągać do zespołu nowego bramkarza. Dla Bologni zagrał 142 razy, wpuścił 224 gole i zachował 30 czystych kont. Wielokrotnie był za swoją grę chwalony.

Łukasz Skorupski – pozycja i zarobki w Bolonii

“Skorup” gra na pozycji bramkarza. Od zawsze słynął z zawziętości i twardego charakteru, nigdy nie bał się przeciwnika. Charakteryzują go pewność siebie i zdolność do spektakularnych interwencji. Jak na golkipera, jest dość niski, bo mierzy 187 cm wzrostu. Dla przykładu – słynny Szwajcar Yann Sommer ma 183 cm i jest uważany za bardzo niskiego bramkarza. To jednak “Skorupowi” nie przeszkadza, bo dzięki temu cechuje go świetny refleks.

W przeciętnej Bologni Polak “kokosów” zarobić raczej nie zarobi i na pewno nie zbliży się do tego, co inkasuje w Turynie Wojciech Szczęsny. Ogólnie jednak nie ma co narzekać na poziom swojego życia. W przeciętnym włoskim klubie, który regularnie zajmuje miejsca w drugiej połowie tabeli, Łukasz Skorupski zarabia ok. 900 tys. euro rocznie. Ta kwota pojawia się przy jego nazwisku najczęściej.

Gdzie grał Łukasz Skorupski?

Jako że mowa o Ślązaku urodzonym w Zabrzu, jego kariera prędzej czy później musiała zaprowadzić go do Górnika. 14-krotni mistrzowie Polski nie mogli przepuścić okazji do zatrudnienia tak utalentowanego bramkarza pochodzącego z ich miasta. Skorupski trafił do klubu jako junior i także jako bardzo młody golkiper rozpoczął seniorskie granie. Górny Śląsk na rzecz Włoch opuścił w wieku 22 lat, mając za sobą 57 gier dla Górnika i 14 w trakcie wypożyczenia do Ruchu Radzionków.

Kluby Łukasza Skorupskiego

Pogoń Zabrze (?-2003)
Górnik Zabrze (2003-13)
Ruch Radzionków (2011, wyp.)
Roma (Włochy, 2013-18)
Empoli (Włochy, 2015-17, wyp.)
Bologna (2018-?)

Sprawdź również